KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14204054
nr 1420 4054
Gustaf Carlström
(1896-1964), Sverige
Oljemålning, "Laga underkläder". Signerad, daterad 1932. Olja på duk, 110x100 cm, yttermått inklusive ram: 127x115 cm
Gustaf Carlström, född 1896 i Göteborg, död 1964 i Marstrand, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
3.400 kr
måndag 27 september 2021
kl 19:57:02
2.000 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
2.400 kr
2.400 kr (Budbetjänt)
2.800 kr
3.000 kr
3.200 kr
Gustaf Carlström
Läs mer om Gustaf Carlström